[rev_slider_vc alias=“blog5″]

Jediné, co mne blokuje, jsem já sama

Do kurzu Umělcova cesta jsem vstupovala s obavami, zda je to vůbec kurz pro mne. Kreslím ráda, ale neumím to a tak trochu mne děsí prázdný bílý papír, protože nikdy nevím, co kreslit a když už mne náhodou něco napadne, tak mám zase problém, jak začít a když začnu, bojím se, abych to nějak nezkazila, a tak se ocitám v začarovaném kruhu, který mne blokuje. A tak raději nekreslím. A hodně podobně to mám i ve svém životě. Mám své sny a přání, ale nedovolím si je následovat, protože vždycky je něco, co mi nedovoluje je plnit – málo peněz, času, odvahy, podpory z mého okolí.

Kurz Umělcova cesta mi tohle všechno ukázal v naprosto jasném světle a já si najednou musela přiznat, že jediné, co mne blokuje, jsem já sama – moje strachy, obavy, nejistota, výmluvy a hlavně nevíra v sebe sama a v možnost, že mé sny jsou reálné. Díky pravidelnému setkávání, sdílení a zamýšlení se nad věcmi ze své minulosti i přítomnosti jsem se díky kurzu – poprvé ve svém životě – najednou přestala bát a uvědomila si, že bez víry nic nedokážu. A tak jsem se pomalu učila věřit v to, že nejsem ani tak stará, ani tak neschopná, jak jsem se domnívala.

V té době jsem byla velmi nespokojená v práci, ale bylo mi přes padesát a bála jsem se odejít, protože pokud dnešní trh práce někomu nepřeje, tak jsou to právě lidé 50+. S velkými obavami jsem zkusila odepsat na pár nabídek a fakt, že většina z nich zůstala zcela bez odezvy, mi naprosto vzal vítr z plachet a já se zkoušela smířit s tím, že dělám práci, která mne nebaví, nemá žádný smysl a jen ze mne vysává energii. A pak to přišlo.

Začala jsme chodit na kurz a najednou jsem se dokázala na sebe a na své točení v kruhu podívat jinýma očima. Pomalu jsem získávala odvahu věřit, že přece jen mohu najít zajímavou práci a přestat se podceňovat. A v okamžiku, kdy jsem tomu uvěřila, se začaly dít neuvěřitelné věci. Dostala jsem pozvánku na výběrové řízení do dvou velmi zajímavých firem, v obou jsem se musela utkat s mnohem mladšími lidmi, než jsem já a v obou jsem byla úspěšná. Teď mám práci, jakou jsem si přála a benefity, o kterých se mi ani nesnilo. A to všechno díky podpoře a úžasnému vedení v rámci kurzu Umělcova cesta. Sama bych k tomu nikdy nenašla odvahu.

Kurz Umělcova cesta vás nenaučí malovat obrazy, ani psát romány. Ale možná vám pomůže uskutečnit vaše sny a přání. A to je mnohem víc.

Doporučit
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIn
  • Pinterest
Sdílet
Oštítkované
Zanechat odpověď