Kraniosakrální biodynamika na vlastní kůži

Jaké to je, když se potká úplně nezasvěcený člověk s terapií, která má těžko uchopitelný a skoro nic neříkající název?

V hlavě lítají myšlenky…

… co to proboha je, nějaký obřadní rituál nebo co? A když chcete opravdu zjistit, o co se jedná, vesměs si přečtete, že je to práce s energií nebo mozkomíšním mokem. Co si tak asi laik má představit?

A šlo se na věc J

Když jsem se s Katkou terapeutkou o tom bavila, napadlo mě napsat článek pro vás všechny z pohledu úplného neznalce. Zprvu jsem opravdu nevěděla co očekávat ani jak se na terapii chovat. Přišla jsem ke Katce a napřed jsme si povídaly, jestli mě něco trápí a jak se zrovna cítím.  Dostala jsem podnět, at´ se zamyslím a vytvořím si záměr. Myšlenku ani nemusím terapeutovi sdělovat, ale je potřeba jí mít na vědomí při ošetření. Můj konkrétní problém bylo špatné spaní a záměr tedy lepší spánek. Katka se mě zeptala, jestli jsem připravená na ošetření a šlo se na věc.

Jenom se položíte …

Při ošetření není nutné se svlékat, jenom se položíte na lehátko. Musím přiznat, že jsem byla hrozně nervózní a lítaly mi hlavou myšlenky, že je to nějaká okultní záležitost a že to nebude fungovat a asi dvacet dalších. Dle pokynů jsem se snažila vnímat pouze svoje tělo, dech a své myšlenky nechat odplout jinam. Tím se pro mě kranio stalo meditací. Kdy má člověk čas být hodinu nebo více v naprostém klidu a pouze vnímat svoje tělo? Navrch pro mě je tohle úplně úžasná záležitost, protože nemůžu nikam odejít nebo se nechat vyrušit. Katka podle citu přikládá ruce na místa, kde proudí energie a nechá ji rozpohybovat. Pokud necítíte přímo tok energie, aspoň cítíte úplně neuvěřitelně sálající teplo na daném místě.

Nepoznaný pocit odpočinku

Vůbec mi nepřišlo, že jsem byla na lehátku hodinu. Vstala jsem zvláštním dosud nepoznaným pocitem odpočinku. Co nám tedy může kraniosakrální biodynamika přinést a konkrétně co přinesla mě? Rozhodně zklidnění a celkové uvědomění, že máme nějaké tělo, ke kterému se většina z nás nechová tak, jak by měla. Když mě začne bolet hlava, je to signál, abych se zastavila. Asi tři dny jsem se cítila jinak, je to hloupé, ale tak jakoby rovně, jako kdybych byla ještě o kus větší. Kranio mi pomohlo uvědomit si, že je dobré vnímat svoje tělo a jeho vnitřní sílu, jelikož síla, která dřímá ve mně, jsem já! A v tomto okamžiku jsem celistvá!

 

Doporučit
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIn
  • Pinterest
Sdílet
Zanechat odpověď