Pobytové kurzy

Zážitkové kurzy malování, meditací, jógy

Sebepoznávací a relaxační prodloužený víkend

Hurá do přírody za vnitřním umělcem! 

Rozsviť světlo v sobě

Užijte si tři dny naplněné meditací, relaxací, radostným tvořením a jídlem opečovávané láskou

Přijměte naše pozvání do krajiny, kterou v podzimní dny zahaluje tajemná mlha a ukrývá nádherná tajemství.
Rozsviťte ve vaší duši světlo a staňte se majákem v této roční době, který svým paprskem pronikne tajemnou mlhou a prozáří krajinu vašeho srdce.

Vzpomeňme na své kořeny a předky, kteří kráčí spolu s námi a dávají nám sílu žít. Vzejme holt jejich moudrosti a s pokorou kráčejme v jejich šlépějích.

Odpočineme si, načerpáme sílu, protáhneme jemně ženským tancem a meditací tělo a podpoříme svoji chuť ke kreativitě! Vyzkoušíme si několik výtvarných technik – malba akrylem, suchý pastel, mandaly akvarelovými pastelkami, ovčí rouno a enkaustika.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:

 • Termín: 15.-17.11.2019
 • Příjezd v pátekv 15:00-17:00, začátek programu v 17:30; ukončení programu v neděli ve 13.00, odjezd 14:00-15:00
 • místoStrmilov u Jindřichova Hradce (jižní Čechy), Hezká chalupa
 • náplň kurzu: malování a tvoření, meditace Mohendžodáro
 • počet účastníků: skupina 9 žen, vhodné od 12 let
 • cena: 3 900,-
 • v ceně je zahrnuto: ubytování, výtvarné pomůcky a plná penze (vegetariánská strava, inspirace přírodními zdroji)
 • s sebou: podložka na cvičení, slabá deka na přikrytí při relaxaci, výtvarné desky formátu A3

PROGRAM:

Tři dny v krásné přírodě v zázemí stylově zařízené jihočeské chaloupky na okraji obce Strmilov u Jindřichova Hradce jemně v souladu s našimi potřebami podpoříme chuť k přirozenému a spontánnímu tvoření ve všech směrech – malbě, meditaci, chutné a vyvážené stravě. Každý den přivítáme meditací Mohendžodáro, která vede k uvolnění a ozdravení těla a harmonizování psychické zátěže, a v tichu večera necháme meditací vše, co jsme při denní kreativní náplni zažily, usadit. Meditací vás povede lektorka Šárka Nejedlíková. Z výtvarných technik si zažijeme mandaly, ovčí rouno, akryl a další. Naše světlo v srdci se během těchto tří dnů zaplní láskou, sebevědomím a živostí! Připomene si, co je v nás přítomné v každém okamžiku, jen jsme na to možná v čase povinností a stresu pozapomněly.

 

KE KOŘENŮM SRDCE – Arteterapeutický kurz v přírodě

Pojďme společně prožít přirozený běh času a alespoň na pár dní se vrátit o sto let zpět! A také oslavit čas podzimní rovnodennosti, kdy se příroda překrásně obaluje do všech barevných odstínů a ukládá hlavu do ticha a klidu…

Pustíme starosti každodenního života a uvolníme své smysly obklopeni čistou přírodou. Napojíme se na základní elementy tak, jako to přirozeně dělali naši předkové.

Zaniklá osada na okraji skal je energeticky silné místo, střežené mohutnými korunami majestátných jasanů a javorů. Tento tajuplný kout naší Země, obklopený širými loukami a skalami, je jako tajný ostrov, který je skryt pohledu i srdci náhodného návštěvníka. Je pro nás místem, kde se nám tají dech na každém kroku. Při vstupu do této po válce zaniklé osady vždy cítíme jakousi posvátnou úctu a pokoru. Stále je zde přítomná vůně kouře z roztopených kamen, na kterých doma hospodyňky připravovaly pokrm svým rodinám, pot mužů vracejících se z práce na polích, doprovázeni dusotem kopyt svých koní. Slyšíme povykování hrajících si dětí a štěkot psů.

Cítíme zde lásku, souznění s přírodou a životní elán, které tu od těch dob přetrvaly dodnes! A sama PŘÍRODA nám bude průvodcem, jak můžeme v lásce projevit sami sebe.

ZÁKLADNÍ INFORMACE:
termín: 20.-22.9.2019
místo: Adršpašsko-teplické skály
příjezd v pátek v 18:00, odjezd v neděli v 15:00
ubytování: srub bez elektriky, voda je k dispozici v přírodní studni nedaleko
omezený počet účastníků – skupina 8 lidí od 12 let
cena: 2900,- (v ceně je zahrnuto ubytování, pomůcky, 2x oběd – vegetariánská strava)

Program:
meditace – propojení se s tělem, uvolnění, naslouchání vlastním potřebám
večerní sdílení u ohně s bubnem
při denním světle výprava za bytostmi lesa a přirozený koloběh dne doplněný kreativní náplní – mandaly, ovčí rouno, intuitivní malba, krajinomalba

Barevné odstíny vnitřní ženy

 Letní pobytový kurz malování, seberozvoje s Osho meditacemi a jin jógou

Poznejte své vnitřní já ve všech barvách duhy. Vyčistíme si nejen hlavu, ale i celý čakrový systém.

Čakrový systém ovlivňuje proudění energií v našem těle. Jeho správné fungovaní podporuje naše fyzické i duševní zdraví. Objevme společně všechny barvy, které se v nás ukrývají. Užijme si čtyři dny plné umění, ženskosti a meditací. Vydejme se na cestu relaxace a souznění. To vše v obklopení klidu a krás naší přírody.

ZÁKLADNÍ INFORMACE: 

 • termín: 22.-25.8.2019
 • příjezd ve čtvrtek kolem 17. hodiny, odjezd v neděli kolem 15. hodiny
 • místo: Rašovice u Kutné Hory – Levandulová chaloupka 
 • náplň kurzu: malování, meditace, jin jóga, čakrový systém
 • počet účastnic: skupina 6 žen, vhodné od 18 let
 • cena: 4800,- (záloha 2400,- předem, doplatek 2400,-)
 • v ceně je zahrnuto ubytování, pomůcky a plná penze vycházející z filozofie ayurvedské kuchyně

PROGRAM

Každý den našeho pobytu probereme jednu barvu čakrového systému, seznámíme se s konkrétní metodou seberozvoje, naučíme se novou uměleckou techniku a protáhneme tělo jin jógou či ranní dynamickou meditací. Postupně si projdeme všemi fázemi čakrové stupnice a propojíme svoje smysly, touhy a potřeby s energií konkrétní barvy, která je nositelkou léčivé emoce. Tímto prožitkem se postupně otevřeme všem čakrám a naše tělo, mysl a duše se usadí v rovnováze, odkud čerpáme klid, energii, radost a lásku.

Kurz vedu s ohledem na aktuální potřeby všech účastnic. Témata se mohou proměňovat a tím můžeme více prožít svou podstatu, radost, pro kterou jsme přirozeně stvořeni, a mnozí najdou i novou cestu, po které se vydají.

Reference

Sdílíme názor účastníků kurzu