Pochválili nás

REFERENCE

Ve dnech 6.-7.2.2016 jsem se zúčastnila kurzu – Kresba pravou hemisférou. Za oba dva dny musím jen a jen děkovat. Katka byla laskavá, trpělivá, stále usměvavá, připravena poradit. Dokázala nadchnout pro kresbu a přestože jsem nevěřila tomu, že bych mohla někdy něco nakreslit, závěr kurzu mě dokonale překvapil. Opravdu jsem kreslila. Bez tohoto kurzu bych to nikdy nesvedla.  Navíc se sešla prima parta lidí, se kterými se dalo smát i v tvůrčím tichu pracovat. Díky Katko za přístup, příjemné vystupování a za krásnou atmosféru, kterou jsi dokázala vytvořit.

Hanka

Chtěla bych poděkovat, jelikož na tyto dva víkendové dny jen tak nezapomenu. Našla jsem v sobě již dávno zapomenuté vlohy pro kreslení. Katka mě nakopla k tomu, že tvoření má cenu rozvíjet, že každý člověk se dokáže naučit malovat portrét, ruku, židli a jiné, a v neposlední řadě může na chvíli vypnout a zvolnit tempo, protože mu za těch pár hodin opravdu nic neuteče. Skvělá parta lidí, příjemná atmosféra a sympatická Katka, která kurz vede, je známka dobré investice a toho, že se lidé jistě nejednou vrátí.

Marie Mészárosová

Krásné dva dny, kdy jsem se úplně odpojil od času a plánování. Katka dokázala nastavit příjemnou atmosféru a všechny zapojit do tvůrčího vytržení. Dva dny utekly jako voda. Moc mě překvapily výsledky kreseb a posunů nás všech účastníků, objevili jsme v sobě naše tvořivé schopnosti, poprvé jsem hrdý na obrázek, co jsem namaloval. Ještě jednou děkuji.

Zdeněk Fibich

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, který jsme u Tebe absolvovali se synem, byl velmi příjemný. Naučila jsem se něco, co jsem dříve u lidí obdivovala a nemyslela, že je reálné, abych se naučila namalovat tvář. Teď se během dne bavím tím, že sleduji obličeje lidí, výrazy tváře a hledám případnou předlohu. Večer, když si sednu ke kreslení, spadnou ze mne myšlenky na práci a povinnosti a věnuji se pouze obrázku. Velmi dobře se mi u kreslení relaxuje. Navíc máme se synem společného koníčka. Moc děkuji, že jsme se mohli zúčastnit a těšíme se na další kurz, jen ještě nevíme, který si vybereme dříve:)

Renata Prokešová

Kurzu kreslení pravou hemisférou se zúčastnila i 17letá dcera. Obě jsme byly spíše nedůvěřivé, a tudíž zvědavé, zda se nejedná jen o prázdnou reklamu. Zkušenost z dvoudenního kurzu kreslení portrétu byla příjemně šokující. Kromě pozitivního zážitku zvýšila dceři i sebehodnocení a sebevědomí a posílila její víru ve vlastní schopnosti a možnost vývoje. Přirozeným důsledkem bylo tedy okamžité přihlášení na navazující kurz.

Mgr. Ilona Horáčková a dcera Šarlota Ema

Kurz jsem dostal k narozeninám a zcela upřímně – byl to ten nejlepší dárek, co jsem kdy dostal. Nikdy mě nenapadlo, že bych mohl namalovat něco, co bude k poznání! Slečna lektorka byla báječná, kurz skvělý, výsledek ohromující a neuvěřitelným způsobem jsem si odpočinul. Díky a bude-li to jen trochu možné – nashledanou.

Jiří Čapka

Milá Katko, kurz mě velmi obohatil. A v mém životě mne posunul o jednu krásnou zkušenost dopředu. Průběh i vyuka kursu se mi moc líbila. Děkuji ti za to.

Eva Stoklasová

Děkuju! Neuvěřitelně jsem si odpočinula…od samého začátku jsem se na kurzu cítila v bezpečí a klidu…ani jsem to neočekávala – a od první chvilky bylo všechno jako pohlazení…na konci radost…že pocit, že trochu malovat umím, je na místě… Teď si ještě najít čas a věnovat se tomu… Děkuju!

Petra Kodikará

Vždycky jsem ráda kreslila a chtěla jsem se naučit, jak na to, což tento kurz splnil. Neříkám, že jsem dokonalá malířka, ale teď už vím, jak se na věci dívat a jak kreslit portréty podle vytištěné předlohy. Snad někdy dojdu i k tomu, že budu moci kreslit i podle živé předlohy. Jsem na mateřské dovolené a kurz pro mě také znamenal báječný relax od každodenních povinností. Takže maminky: vřele doporučuji!

Jaroslava Samková

Chtěla bych moc pochválit Katku Velcovou, velmi citlivě vedla nás-neznalce k vytvoření velmi zdařilých obrázků. Určitě ještě nějaký termín vyberu a těším se na další tvoření. A Katce srdečně děkuji.

Vlasta Rýdlová

Navštívila jsem kurz 12.-.13.1.2013,byla jsem moc potěšena a překvapena jeho průběhem.Všechno bylo fajn,milá společnost účastníků,komorní atmosféra a naprosto úžasné výsledky všech.Pravá hemisféra nejde zapnout knoflíkem,ale jde o to chtít,věřit si,zapomenout na starosti a pak už to jde samo a když vidíte svoji práci,chcete víc a víc.Všichni mí blízcí mé výtvory chválí a já jsem hrdá Ráda se zase nějakého kurzu zúčastním a mile ráda Vás,Katko,doporučím dále a přeji ať se daří!!!

Jana Mikulandová

Na kurzu kreslení pravou hemisférou jsem byla tento víkend.Dříve jsem kreslila podle vlastních představ,nebo podle toho jak nás učili ve škole.Pak jsem nastoupila do zaměstnání ve škole – ve družině jsem s dětmi kreslila a malovala -sluníčka,ježky s jablíčkem na bodlinách a podobně…na vlastní tvorbu jsem si neudělala čas a nakonec jsem přešla na ty ježky a bylo hotovo.Pak jsem změnila zaměstnání a začala pracovat s čísly (ježci mezitím někam zalezli úplně).Po osmi letech jsem pak na začátku kurzu koukala do papíru a na předlohu a nevěděla jak začít.Kačka mi svým kurzem vrátila moje představy,oživila fantazii,probudila talent a díky ní jsem našla způsob jak krásně a tvořivě odpočívat.Kreslím ted´ lépe než kdy před tímto kurzem a ježci se můžou jít klouzatDíky a určitě zase přijdu.

Anička Borská

Celý víkend byl fajn, atmosféra i tvé vedení velmi sympatické a ,co bylo nejdůležitější, odcházeli jsme s pocitem, že „vážně umíme kreslit!“. 😀 Jediná vada na kráse je ta, že stále nemáme čas se kreslení věnovat. (To ale není tvá chyba.;)) Dnes mě naše malá přemluvila, abych si s ní kreslila, nabídla mi i své omalovánky! Tak jsem si řekla: “ Proč ne? Kdy jindy než teď?“ a vrhla se na své miláčky. Moc Ti děkuju, že jsem sebrala odvahu zkusit i něco víc.

Věra Tejnecká

Kurz kreslení pravou hemisférou pod vedením Katky mohu opravdu vřele doporučit. Ačkoli jsem kreslila naposledy na základní škole, tak se mi povedl naktreslit portrét, ve který jsem ani nedoufala. Celý víkend jsem si báječně užila ve skupině příjemných lidí, konečně jsem si našla trochu času na sebe a zrelaxovala…Díky Katko.

Bára F.

Na kurze bolo super. Som veľmi spokojný a čerešňa na torte bolo to čo som nakreslil. Splnil sa mi veľký sen. Príjmená atmosféra a pohoda. Kurz mi dal veľa. Ďakujem.

Miroslav Z.

Jednoduše nadšená, velmi příjemné prostředí, milá lektorka a pozitivně naladění lidé. Místo, kde se naučíte nejenom kreativně vyjádřit, ale navíc poznáte i spoustu nových přátel a odnesete si plno zážitků. Děkuji, Katko!

Šárka

Zdravím všechny potencionální účastníky kurzů kreslení i malování. Já jsem se zúčastnil kurzu kreslení pravou hemisférou. Moc jsem nevěřil, že se to taky naučím, ale když jsem viděl portréty, které nakreslili účastníci přede mnou, řekl jsem si „to přece musím zvládnout taky“. Atmosféra na kurzu byla skvělá (samé ženské, takže pánům účast vřele doporučuji ).

Madam Kateřina Velcová učí skvěle a opravdu mě naučila kreslit. Je opravdu odborníkem a naučí kreslit i Vás.

Její kurzy vřele doporučuji všem. Co se mne týče, určitě nezůstanu jen u jednoho kurzu a zůčastním se i dalších.

Pokud by někoho opravdu zajímaly moje kresby, jenž jsem vyprodukoval po kurzu, může se podívat zde: facebook

Nashledanou!

Ivo Beneš

„Chlap a kreslení? K smíchu. Pořádnej chlap má mít ruce unavený tak, že sotva udrží lžíci! A tužku leda zednickou, okousanou a za uchem. Na kreslení a malování může myslet až když se loupe plot, nebo sype malba z omítky… Nebuď směšnej, máš mrak práce!“ Tak nějak asi odpoví druhá půlka mozku většině chlapů, když první půlku napadne: „jé, to bych docela zkusil.“ Nebo, že by to tak snad nebylo…? Zkusil jsem to právě proto a výsledek? Nadšení! Jsem na svoje „dílo“ pyšnej!

A klidně se přiznám (a věřím, že paní Velcová se na mě za to nebude zlobit), že si vlastně ani pořádně nepamatuji jak se při kresbě správně postupuje.
Koukám na to co jsem načmáral a říkám si: jak jsem tohle dokázal? Bylo to od nejhlubších stínů k nejsvětlejším, nebo naopak?
Nejsem si jistý a běh v křeččím kolečku všedních dnů mi na jistotě nepřidává.
O to víc se těším na další lekci kreslení.
Co si ale pamatuji, je atmosféra a doufám, že se nám podaří vytvořit stejnou, protože ta byla úžasná.
Alespoň já mám a nesu si takový pocit.
A držím palce aby to tak cítil každý, aby to tak bylo pokaždé.

Díky za trpělivost,

Alex

Tvůj kurz se mi líbil. Obsahově byl vhodně rozvržený. Myslím, že ve dvou dnech se toho ani víc stihnout nedá. Pro člověka, který se chce kresbou bavit, je kurz dobrým začátkem. Líbilo se mi, že ses snažila ukázat malování nejen jako činnost, kdy člověk vytváří na papíře nějaký obraz, ale že má vliv i na duševní stránku člověka. Nepřestávej při svých kurzech klást důraz na poznávání sebe sama. Myslím si, že je to důležité. Děkuju ti za pozitivní zážitek.

Lukáš

O kurzu kreslení pravou hemisférou jsem se dozvěděla z televize. Když jsem viděla ty rozzářené obličeje na konci kurzu, a jejich výsledky, chtěla jsem to vyzkoušet také. A byl to zážitek! Po prvním dni mě trochu bolela hlava a když jsem dorazila domů, tak jsem brzy usnula. Byla jsem hodně unavená a přitom jsem měla dokonale pročištěnou hlavu od každodenních starostí. Druhý den byl fantastický, nakreslila jsem portrét svého manžela tak, jak bych předtím nikdy nedokázala. Radost byla veliká. Celý víkend byl moc fajn. Děkuji Katce za vřelý přístup a podporu.

Markéta Hubingerová

Neuvěřitelnéé. Bylo to moc nádherné a velice mě překvapilo, jaký byl rozdíl mezi první a poslední kresbou. Po víkendu jsem se cítila velice uvolněná a plná radosti! Vřele doporučuji!

Adéla

Co mi kurz přinesl? Neuvěřitelnou víru v sama sebe, v to,  že když člověka vedeněkdo tak báječný jako lektorka Katka, není nic nemožné . Rozdíl u nás všech na semináři při první a poslední kresbě byl prostě neuvěřitelný…poškozené sebevědomí při hodinách VV na ZŠ je z většiny napraveno. Zároveň Katce děkuji, že mi pomohla (a úspěšně) s přijímačkami na VŠ, talentová zkouška VV.  Určitě to není moje poslední setkání, jistě se sem zase někdy vrátím, protože stále je se co učit.

Helena Blumelová

Zúčastnila jsem se Vašeho kurzu a byla jsem nadšená tím, že je možné  se naučit malovat za jeden víkend. Nedávala jsem si moc naděje, že je to možné, ale je. Dále si v tom doma pokračuji.Váš výklad a pohoda, která vládla tímto kurzem, mě velice potěšila, cítila jsem se moc fajn a v pohodě. Dost mi to dalo i do života,že je vše možné proto, že jsem nikdy nemalovala a tedˇ jsem zvládla i portrét.Ukázala jsem to svým známým a byli také ohromeni. Proto bych všem tento kurz doporučila. Děkuji

Dana Ferklová

Kurz je velmi pohodový a příjemný, a výsledek, který člověk (nepochybuju o tom, že každý) během dvou dnů dokáže, je opravdu neuvěřitelný. Doufám, že budete nadšeni, stejně jako já. Moje „trauma“ z výtvarné výchovy získané na ZŠ je pryč. A lektorka Kateřina Velcová nás vůbec nemusela pohlavkovat, ani jsem nemusel stát na hanbě, když se mi něco nepovedlo. Díky.

Pavel

Na podzim minulého roku jsem absolvovala kurz kreslení pravou hemisférou, který vedla lektorka Kateřina Velcová. Kurz mě nadchl a splnil má tajná očekávání, o což se velkou mírou zasloužila právě sl. Velcová. Je to velmi příjemná, milá a naslouchající osoba, která bezesporu rozumí výtvarnému umění, malbě a kresbě zejména. Kurz probíhal ve velmi příjemném a přátelském duchu, rovněž tak atmosféra po celou dobu kurzu byla perfektní. Sl. Velcová každou použitou techniku kreslení srozumitelně popsala, ochotně zodpovídala naše dotazy a dodávala „odvahu“ méně rozhodným posluchačům. Kurz se mi natolik líbil, že jsem se zúčastnila i jednodenního kurzu kreslení pastelem, který rovněž vedla sl. Velcová. Opět nezklamala mé představy a dle mého mínění předvedla další profesionálně vedený kurz. Celkový dojem z obou kurzů byl pro mě velmi pozitivním zážitkem.

M. Šperglová

Po absolvování kurzu 17.-18.11.12 jsem opravdu nadšená. Slečna Kateřina Velcová je velmi milá a vytvořila úžasnou atmosféru. Musím také říct,že se sešel moc fajn kolektiv.Teď už je to jen na nás ,zda těchto nabytých zkušeností využijeme,ale rozhodně to stálo za to. Nepamatuji si,kdy jsem si naposledy našla tolik času na jednu činnost,kromě zaměstnání.Přeji slečně Katce hodně úspěchů a málo starostí.

M. Machová

Velmi příjemně strávený víkend. Myslím, že by si každý měl v dnešní uspěchané době najít chvilku na sebe, na svou touhu dokázat něco víc než všichni v jeho okolí.najít v sobě něco, co může jeho čas udělat hezčí a klidnější. Děkuji za to, že jsem mohla být ve vaši společnosti katko, odnesla jsem si víc než jen obrázky, pohodu, klid a rozvahu.

Martina Brodničková

Kurzu kreslení pravou hemisférou jsem se zúčastnila letos v lednu. Celý kurz byl velmi zajímavý, poučný, ale hlavně zábavný. Opravdu doporučuji všem, kteří chtějí příjemně strávit víkend ve společnosti fajn lidí, na chvíli zapomenout na čas a přitom zjistit, že umí kreslit. Všechny výtvory byly krásné a u všech byl vidět velký pokrok. Už teď se těším na další kurz.

Helena Vladeková

Děkuji Kačence za příjemně strávený víkend na kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou, všichni jsme pod jejím vedením překonali sebe.

Anita

Pokud chcete zažít něco opravdu výjimečného, objevit v sobě stránky, které vám byly až dosud ukryty, strávit čas s příjemnou paní lektorkou a nakonec ze sebe mít velkou radost…tak přesně vám je tento kurz určen. Já ho absolvovala tento víkend a jsem „fakt nadšená“. DOPORUČUJI !!!!!

Jitka Vlková

Velmi děkuji za úžasný víkend, plný pohody a poznávání! Moc jsem si ho užila a samozřejmě se také mnohému naučilaDěkuji a těším se na další seminář a příjemní setkání! Hezký den a mnoho úspěchů

Jana Šťastná

Kurz malování pravou hemisférou – ideální cílovka, pokud hledáte chvíli pro sebe, nebo se chcete naučit různé techniky malování portrétu, či jen relaxovat v dobré partě. Lektorka vede kurz naprosto perfektně, individuálním přístupem vede každého ke kýženému výsledku a to parádnímu portrétu Opravdu to dokáže každý, pokud chce a naslouchá, jak postupovat. Nevěřil jsem že je to možné, ale portrét jsem dal děkuji a kurz doporučuji na 100%.

Martin Č.

Přemýšlím nad vhodnými slovy, ale znáte to, pocity jdou někdy velice těžko popsat! Tento kurz mě posunul dál, zvedl mi, jak se říká, laťku. Právě o tohle, mimo jiné, v životě jde – neustále se rozvíjet, objevovat v sobě něco nového. Život je o zážitcích…

Petra S.

Kurz mohu vřele doporučit!! Příjemná lektorka, velmi dobře připravený kurz, individuální přístup, skvělá lokalita v centru Prahy. Na kurzu jsem se jako začátečník dozvěděl a naučil nové kreslící techniky. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou zvládne dle mého názoru každý, kdo má pravou mozkovou hemisféru a tužku Doporučuji.

Jakub J.