Už jako dítě jsem měla ráda kreslení. Naplňovalo mě. Přinášelo mi pocit klidu a jistoty. Jeho prostřednictvím jsem věděla, že někam patřím a že skrze něho mohu sdělit vše, co vnímám a co je pro mne důležité. Osobní emoční stav mě zavedl na uměleckou školu. Na ní jsem zjistila, že pravidla, jak co přesně dělat, abych se vypracovala na úroveň Michelangela, mě sice zaujala, ale nebyla pro mě. Až tady jsem si uvědomila, že ztrácím svou výtvarnou autentičnost, že nejsem sama sebou. Snažila jsem se zapadnout jen do systému přání, úkolů, požadavků a povinností.

Ve věku dospělosti jsem se dokázala při malování vrátit k úžasné obrazotvornosti a volnosti, kterou nabízí dětský svět a jeho vidění reality. Začala jsem žít svůj život.

Díky této osobní zkušenosti jsem se rozhodla své prožitky předávat dál a založila jsem v roce 2012 ateliér Spolu k radosti, který je otevřen všem lidem jakéhokoliv věku. ZAMĚŘUJI SE NA MENŠÍ SKUPINKY, kdy se mohu každému věnovat individuálně a s ohledem na jeho potřeby.  

SPECIALIZUJI SE na:

  •  ARTETERAPII – komunikaci prostřednictvím spontánní malby, uvolňování a zpracování nestrávených emocí, které nám ubírají energii a chuť do života
  •  KRESBU A MALBU PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU – pomáhá např. DĚTEM, které mají problémy s učením. Synchronizace obou hemisfér pomáhá k uvolňování napětí a k jednoduššímu vnímání abstraktních pojmů a jejich převedení do konkrétní podoby a vizualizace.

Potvrzením, že malování v mém ateliéru se stává výjimečným zážitkem, je má další cesta, která prohlubuje moje vnitřní cítění a empatii. Nazývá se KRANIOSAKRÁLNÍ BIODYNAMIKA, čili jemná terapeutická metoda. Metoda, která odstartovala nejen u mne, ale i u mnoha dalších lidí, kteří kurzem již prošli, jakousi „revoluci“ vnímání. Život se stal jednodušším ve všech svých rovinách a směrech činností, které vnímáme s nadhledem. Úžasný je i fakt, že doplňuje moji výuku a pomáhá lépe naslouchat všem našim potřebám.

Co je krásnějšího, než vědomí, že můžeme být sami sebou.
Co je úžasnějšího, než se vědomě řídit svými pocity ve spojení s aktuálními potřebami.
Všichni jsme nadaní a jedineční. Jsme schopni projevit svůj vnitřní potenciál a být přitom šťastni.

Těším se na Vás.

Kateřina