quote

Od pobytového kurzu jsem nic nečekala a byl to nejsilnější a nejkrásnější zážitek z celých prázdnin. Díky meditacím, malování a spoustě dalších činností a hlavně díky dalším kouzelným ženám, nádhernému klidnému místu, Kačky citlivému vedení a celé té nepopsatelné láskyplné atmosféře, co jsme si vytvořily, jsem se čtyři dny nořila hlouběji a hlouběji do sebe, napojovala se sama na sebe a prostě jen byla v přítomnosti. Přála bych to všem zažít.

Veru S.

quote

Synonym pro pobyt v Levandulové chaloupce bych našla hned několik: klid, harmonie, prostor pro sebe. Největší výhodou pro mě byla volba techniky k provedení úkolu, a že jich bylo. Katce se povedlo po celou dobu kurzu držet velmi přátelskou a tvůrčí atmosféru podpořenou právě svobodným vedením. Po čtyřech dnech jsem odjížděla nabitá pozitivní energií a zároveň odpočatá jako po několika dnech u moře. Ajurvédská strava byla vítanou třešničkou na dortu.

Anička V.

quote

Všechno bylo tak neplánované, tak spontánní. A to je na tom to nejkrásnější. Bylo mi ctí otevřít svou chaloupku skupince nádherných bytostí a sdílet s nimi vše, co prostor a program kurzu přinesl. Děkuji, že jsem mohla být všeho součástí a společně s Kačkou být vaším průvodcem.

Oli N.

quote

Kreslení mandal je naprosto jiné, než klasické kreslení,pomůže pochopit vaši momentální situaci,otevře vaše srdce a promlouvá sama duše:) Sama jsem absolvovala u Katky tři kurzy kreslení a mandaly doporučuji všem,kteří si chtějí odpočinout,nechat pastelky jen tak plynout...Není náhoda, s kým se tam potkáte, všichni jsou tam otevření a vzniká mezi vámi důvěra a následně pomoc a duchovní pochopení. Pro mě samotnou to byl krásný,silný zážitek a pomohl mi pochopit proč :) Děkuji všem holkám za krásný den a Katce za pohodové,duchovní plynutí celého dne:) Na závěr bych řekla,že není náhodou ani to, že Katky atelier se jmenuje Spolu k radosti, protože tam k ní určitě dojdete:)

Veronika B.

quote

Kurz malování mandal se mi velmi líbil, protože Káťa - lektorka je velmi jemná a citlivá žena a tak vede i tento kurz. Jsem ráda, že se mi podařilo namalovat hezké mandaly a dá se říci, že intuice mne krásně vedla. Dařilo se nám i vyjadřovat názory na to, co jsme na obrázku ztvárnily. Bylo to zajímavé, protože jsme tam mohly poznat i to, co si nosíme ve svém nitru a pojmenovat to.Těším se, že se zase někdy na nějaký kurz přihlásím.

Drahomíra T.

quote

Co mi kurz přinesl? Neuvěřitelnou víru v sama sebe, v to,  že když člověka vedeněkdo tak báječný jako lektorka Katka, není nic nemožné . Rozdíl u nás všech na semináři při první a poslední kresbě byl prostě neuvěřitelný…poškozené sebevědomí při hodinách VV na ZŠ je z většiny napraveno. Zároveň Katce děkuji, že mi pomohla (a úspěšně) s přijímačkami na VŠ, talentová zkouška VV.  Určitě to není moje poslední setkání, jistě se sem zase někdy vrátím, protože stále je se co učit.

Helena Blumelová

quote

„Chlap a kreslení? K smíchu. Pořádnej chlap má mít ruce unavený tak, že sotva udrží lžíci! A tužku leda zednickou, okousanou a za uchem. Na kreslení a malování může myslet až když se loupe plot, nebo sype malba z omítky… Nebuď směšnej, máš mrak práce!“ Tak nějak asi odpoví druhá půlka mozku většině chlapů, když první půlku napadne: „jé, to bych docela zkusil.“ Nebo, že by to tak snad nebylo…? Zkusil jsem to právě proto a výsledek? Nadšení! Jsem na svoje „dílo“ pyšnej!

A klidně se přiznám (a věřím, že paní Velcová se na mě za to nebude zlobit), že si vlastně ani pořádně nepamatuji jak se při kresbě správně postupuje.
Koukám na to co jsem načmáral a říkám si: jak jsem tohle dokázal? Bylo to od nejhlubších stínů k nejsvětlejším, nebo naopak?
Nejsem si jistý a běh v křeččím kolečku všedních dnů mi na jistotě nepřidává.
O to víc se těším na další lekci kreslení.
Co si ale pamatuji, je atmosféra a doufám, že se nám podaří vytvořit stejnou, protože ta byla úžasná.
Alespoň já mám a nesu si takový pocit.
A držím palce aby to tak cítil každý, aby to tak bylo pokaždé.

Díky za trpělivost,

Alex

quote

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou, který jsme u Tebe absolvovali se synem, byl velmi příjemný. Naučila jsem se něco, co jsem dříve u lidí obdivovala a nemyslela, že je reálné, abych se naučila namalovat tvář. Teď se během dne bavím tím, že sleduji obličeje lidí, výrazy tváře a hledám případnou předlohu. Večer, když si sednu ke kreslení, spadnou ze mne myšlenky na práci a povinnosti a věnuji se pouze obrázku. Velmi dobře se mi u kreslení relaxuje. Navíc máme se synem společného koníčka. Moc děkuji, že jsme se mohli zúčastnit a těšíme se na další kurz, jen ještě nevíme, který si vybereme dříve:)

Renata Prokešová

quote

Krásné dva dny, kdy jsem se úplně odpojil od času a plánování. Katka dokázala nastavit příjemnou atmosféru a všechny zapojit do tvůrčího vytržení. Dva dny utekly jako voda. Moc mě překvapily výsledky kreseb a posunů nás všech účastníků, objevili jsme v sobě naše tvořivé schopnosti, poprvé jsem hrdý na obrázek, co jsem namaloval. Ještě jednou děkuji.

Zdeněk Fibich

quote

Chtěla bych poděkovat, jelikož na tyto dva víkendové dny jen tak nezapomenu. Našla jsem v sobě již dávno zapomenuté vlohy pro kreslení. Katka mě nakopla k tomu, že tvoření má cenu rozvíjet, že každý člověk se dokáže naučit malovat portrét, ruku, židli a jiné, a v neposlední řadě může na chvíli vypnout a zvolnit tempo, protože mu za těch pár hodin opravdu nic neuteče. Skvělá parta lidí, příjemná atmosféra a sympatická Katka, která kurz vede, je známka dobré investice a toho, že se lidé jistě nejednou vrátí.

Marie Mészárosová