… lze projevit pomocí barev a tvarů. Často ale nejsme schopni porozumět tomu, co se děje pod našima rukama. Proč saháme zrovna po této barvě a kreslíme opakovaně stejný motiv? Odpověď můžeme najít například v mandalách.

Rozum odložte stranou

Každý z nás se vyjadřuje jiným způsobem, pokud patříte mezi „ty čmárající si s tužkou v ruce“, ani netušíte, jak si sami pomáháte. Když jsme v klidu a v pohodě, vnímáme svět v jasnějších barvách. Zní to sice jako otřepané klišé, ale na pár vteřin se nad tímto tvrzením zamyslete. Vzpomeňte si, když jste se necítili dobře a vše kolem vás se propadlo do nekonečných odstínů šedé. A na druhé straně, když se vám daří, celý svět včetně vás úplně září.

Tajemná kráska

Mandala je kruhový obrazec starý jako lidstvo samo. Rozjasňuje prostor kolem vás, léčí nebo vám připomíná vaše přání a tužby. Střed mandaly může přitahovat vaši zvědavost a touhu poznat a objevit mnohem více, než doposud o sobě víte. Náš život se utváří v cyklech, točí se kolem pevného středobodu. Tímto bodem může být vaše srdce se všemi svými tužbami. Když jsme napojeni na své srdce, na své tvořivé a přirozené vnímání, dokážeme se spontánně projevovat, aniž bychom na sebe kladli nároky a očekávání. Stačí, když se pustíte branných mechanismů neboli životních mantinelů a celý svět se vám ukáže v jiném rozměru. Možností, které na vás čekají a jsou dosud vámi neobjevené, je tolik, že není nutné už déle vyčkávat.

Nic více nepotřebujete

Pokud jste ještě nikdy mandalu nekreslili, není se čeho obávat. K tomu, abyste začali, potřebujete jen kružítko, pravítko a pastelky. Příjemná hudba a vůně plynoucí z aromalampy navodí tu správnou tvůrčí atmosféru a vy pohodlně sklouznete do pravé mozkové hemisféry, v níž neexistují pochybnosti, kritika nebo sebehodnocení. Pouze tyto faktory mohou ovlivnit proces tvoření. Kouzlo se ukrývá v přítomném okamžiku.

Dopřejte si prostor a čas pro sebe! Tato chvíle je velmi vyživující a obohacující. Můžete pocítit nádherný kontakt či splynutí s vaším srdcem a také pocítit úlevu, nic jiného dělat nemusíte, vše se děje skrze vás.
 

Zpět na Inspirace