Články - banner

Proč se nám nedaří tvořit?

 07/11/2023

Přiznejme si, že většina z nás nevyzkouší mnoho kurzů, protože má strach. Jednak z neznámého prostředí a také z nedostatku informací. Stručné popisy jsou přestručnělé, aby někdo náhodou neprozradil o kousek víc. Dneska vám zprostředkuji příběh jedné z účastnic kurzu Umělcovy cesty Aničky.

Proč nepoužíváme pravou mozkovou hemisféru?

 07/11/2023

Krátké zamyšlení nad tím, jaké by bylo, kdybychom se mohli na chvíli ponořit pod to vše, co tvoří náš život. Myšlenky odložit stranou a projít se bez zátěže světem pravé hemisféry.

Jakýkoli pokus něco nakreslit u mě vždy končí katastrofou

 07/11/2023

Neumím si to vysvětlit. Když něco chci, dělám pro to maximum. Dělám to ne na sto procent. To už je v dnešní době málo. Aspoň na sto dvacet procent. Ale všechno kromě sluníčka a základních symbolů se pod mýma rukama rozpadá. Vypadá to nepřirozeně. Občas komicky, občas roztomile. „Jé, kdo to kreslil? To je milounké. Nějaký prvňáček?“ ptá se okolí.

Co se mnohdy nedá vyjádřit slovy

 07/11/2023

… lze projevit pomocí barev a tvarů. Často ale nejsme schopni porozumět tomu, co se děje pod našima rukama. Proč saháme zrovna po této barvě a kreslíme opakovaně stejný motiv? Odpověď můžeme najít například v mandalách.

Cesta k poznání sebe sama a radost z tvorby

 07/11/2023

Nevšední zážitek, relaxace i zábava. Pocitové malování, a tak zvaná arteterapie je nejenom výborným prostředkem, jak se uvolnit po každodenním shonu, ale také metodou, jak lépe poznat sami sebe. Jen pár minut chůze od rušného Smíchova se v ateliéru Spolu k radosti skrývá klid a tvořivá múza pro každého.