Přiznejme si, že většina z nás nevyzkouší mnoho kurzů, protože má strach. Jednak z neznámého prostředí a také z nedostatku informací. Stručné popisy jsou přestručnělé, aby někdo náhodou neprozradil o kousek víc. Dneska vám zprostředkuji příběh jedné z účastnic kurzu Umělcovy cesty Aničky.

Poslední dobou se kolem mě hromadí knihy o duchovním a osobním rozvoji. Většina z nich si je velmi podobná a stejnými slovy říká totéž ; "Buďte tady a teď a vnímejte, co se děje kolem vás". V celku jednoduchá myšlenka, ale přivést ji do dennodenní praxe je horší než vystudovat jadernou vědu.

Vše bylo připraveno…

Pak se ke mně dostala kniha Umělcova cesta a v tom okamžiku jsem také dostala pozvání od Katky zúčastnit se tohoto kurzu. Vše bylo připraveno, abych začala pomalu tvořit a naslouchat sama sobě, svým pocitům, svým potřebám. V hlavě mi začala blikat výstražná kontrolka, že to by mohlo být ono, a tak se přede mnou začala otevírat cesta. Autorka knihy má kreativitu v malíčku a každý týden vybízí plnit úkoly, abyste se dětskými krůčky někam posunuli. Pro mě neuvěřitelně chaotickou osobu se sklonem popírání jakékoliv pravidelnosti a chronickým nedotahováním věcí do konce, je Umělcova cesta velkou výzvou. Nicméně v mém sešitu se pyšní ranní stránky s číslem 60 a občas mám stavy, že mě kreativita obklopuje úplně všude. A někdy to trochu bolí. Cesta vás nutí jít do hloubky a skutečně odhalit příčiny toho, proč se vám se nedaří tvořit. Kdo byla osoba, která vám nejvíce ublížila. Proč věnujete čas tisíci jiným věcem, jen né sami sobě. Umělcova cesta umožňuje naslouchat sám sobě a překonat bloky, které vaše kroky brzdí nebo omezují.

Největším nepřítelem jsem já sama

Kdybych nenavštěvovala kurz u Katky, knihu bych si jenom přečetla jako mnoho dalších a úkoly bych nechala plavat. Ale právě díky tomu, že jsme v tom společně a můžeme se každý týden o tom, co se děje, pobavit mi pomáhá rozvíjet svoji kreativitu a čelit pochybnostem, že to nedokážu nebo na to nemám dostatek sebevědomí či času.

Posun k euforii …Co pro mě znamená Umělcova cesta 

Díky tomuto setkání jsem v sobě našla klid a chuť podívat se na svůj tvůrčí život jinak. Obrátila jsem svoji pozornost dovnitř a uvědomil asi, jak je pro mne důležité být v propojení s vlastními tužbami a naslouchat vnitřní intuici, která ví mnohem dříve než já, co je pro mne nejlepší a jak mohu naplnit svůj volný čas, abych se cítila dobře a spokojeně. Rovnováha a vyváženost se pro mne stala hlavní náplní a smyslem a ráda bych v tomto duchu pokračovala i dál. Děkuji Umělcově cestě a laskavému vedení Katky za to, že jsem si mohla touto společnou cestou projít a že byla pro mne tak obohacují."

Zpět na Inspirace