Krátké zamyšlení nad tím, jaké by bylo, kdybychom se mohli na chvíli ponořit pod to vše, co tvoří náš život. Myšlenky odložit stranou a projít se bez zátěže světem pravé hemisféry. 

Proč nepoužíváme pravou mozkovou hemisféru?

  • Nepoužíváme ji, jelikož se převážně nacházíme v levé mozkové hemisféře (logické, pragmatické), ukotveni v koloběhu vydělávání peněz nebo v prostoru svého ega, které vyžaduje velké výkony a nejlepší ohodnocení.
  • Nepoužíváme ji, jelikož si někdy ani neuvědomujeme, že ji máme.
  • Nepoužíváme ji, jelikož nemáme čas ji použít.

A proč bychom ji měli používat?

  • Měli bychom ji používat, abychom věděli, proč žijeme, co všechno je možné v životě získat ze zážitků, emocí a víry, že i my můžeme být šťastní.
  • Měli bychom ji používat, abychom si všímali všech krás kolem sebe …padajícího barevného listí, labutí na řece, usmívajících se dívek, mužů…spokojených dětí na houpačce…chutné zmrzliny, která nám spadla na kabát a my se naší neopatrnosti s chutí zasmějeme a jsme šťastni, že nás vlastní nešikovnost nerozčílí a že je nám dobře.
  • Měli bychom ji používat, jelikož když jsme v přítomnosti, zapomínáme na bolestné vzpomínky i na obavy z budoucnosti. Strach, smutek a hodnocení na chvíli neexistují. Nám se tak otevírají možnosti odpočinku a řešení…kdy nalezneme řešení problémů, které produkuje levá mozková hemisféra.

Nejen proto by měly být obě hemisféry v plném kontaktu samy se sebou a hlavně s námi. Jejich vyvážení vyvažuje naši rovnováhu.

Kurzy kreslení, malování a seberozvoje jsou vedeny v prvé řadě k uvědomění, že je úžasné být napojen na dary, které máme uložené v pravé mozkové hemisféře a umět jim naslouchat a nechat se vést intuicí, srdcem. Řešení problémů nebo blokací jsou na blízku a v uvolnění či meditaci mohou vyjít na povrch a posloužit nám. Kurzy nejsou jen o malování, ale hlavně o vás samotných. O tom, jací jste a jak se můžete ještě více přiblížit ke své přirozenosti a žít svůj život naplno! 
 

Zpět na Inspirace